Desenli Fibercement Levha (Fiyatlarımız Güncel Listemizdendir.)

Desenli Fibercement Levha

Ahşap Desenli Fibercement Levha Ürünlerimiz:

Ürün Bilgisi Levha Kalınlığı Levha Ağırlığı Levha m2 Fiyatı Palet Adedi Adet Fiyatı
Ahşap Desenli Fibercement Levha (125x250cm) 8 mm 36,90 kg/adet 20,00 TL/m2 75 adet 62,50 TL/adet
Ahşap Desenli Fibercement Levha (125x250cm) 10 mm 46,00 kg/adet 25,00 TL/m2 60 adet 78,13 TL/adet
Ahşap Desenli Fibercement Levha (125x250cm) 12 mm 55,50 kg/adet 30,00 TL/m2 50 adet 93,75 TL/adet

Taş Desenli Fibercement Levha Ürünlerimiz:

Ürün Bilgisi Levha Kalınlığı Levha Ağırlığı Levha m2 Fiyatı Palet Adedi Adet Fiyatı
Taş Desenli Fibercement Levha (125x250cm) 10 mm 46,00 kg/adet 26,00 TL/m2 60 adet 78,13 TL/adet
Taş Desenli Fibercement Levha (125x250cm) 12 mm 55,50 kg/adet 31,20 TL/m2 50 adet 97,50 TL/adet

Notlar:

 • Tüm ürünlerimizde KDV (18%) hariçtir.
 • Tüm ürünlerimiz standart 125cm genişliğinde olup, uzunluk 250cm / 280cm / 300cm olarak üretilebilmektedir.
 • Birim ağırlıklara palet ağırlığı dahil değildir.
 • Stok durumu ürünlere göre değişebilir. Lütfen teyit ediniz.
 • Nakliye hariç, Adapazarı Hendek fabrika teslim fiyattır.

Fibercement Nedir? - Fibercement levhalar

İnsanoğlunun toplumsal yerleşik yaşama geçmesiyle birlikte, ortak yaşam alanları, yapılar ve yapısal mekânlarıyla ilgili, evrile evrile gelişen bir kültür oluşmuş ve yapısal tercihler oluşmaya başlamıştır. Bu tarihsel sürecin sonunda kentler ve kent kültürü oluşmuş, kentlerde yoğun yaşam alanları ve teknolojik ilerlemelere paralel olarak mimari teknolojisindeki gelişmelerle çok amaçlı yapılar ortaya çıkmaya başlamıştır.

Bu yapısal evrimin ve yapı kültürünün doğal bir sonucu olarak, özellikle yapı sektörü daha hızlı yapılaşmaya uygun yapı elemanları, atmosfer ve doğa şartlarına daha dayanıklı yapılar, yangın ve ısı-ses yalıtımı gibi yaşam alanlarının daha güvenilir ve daha konforlu olmasına yönelik yapı enstrümanları ve nihayetinde de görsel anlamda zenginliği de içinde barındıran bir arayışa itmiştir.

Gelişen teknolojiye paralel olarak klasik yapı elemanlarının yanı sıra muhtelif yapı elemanları da yapı sektöründe yerini almaya başlamıştır. Yirminci yüzyılın başlarında Avusturya asıllı Hatschek tarafından geliştirilen ve kendi adıyla anılan bir yöntemle üretilmeye başlayan levhalar yüz yıla yakın bir süre pek çok uygulama alanında yaygın olarak kullanıldı. 1990′ lı yıllarda yapılan çalışmalar sonunda günümüzde fibercement levha denildiğinde ilk akla gelen ürün olan selüloz elyafı ile takviye edilmiş çimentolu levhalar geliştirilmiştir. Çatı malzemesi olarak üretilen levhaların haricinde sadece selüloz elyafı kullanılarak ve otoklavlı yöntemle üretilmekte olan Fibercement levhalar özellikle iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmak üzere düz levha formunda ve farklı yüzey görünümüne sahip olarak pazara sunulmaya başlanmıştır.

Bu alanda yapılan en son yeniliklerle fibercement olarak bilinen; yapıların her türlü iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılan, otoklavda sertleştirilmiş, düz, ahşap, doğal taş gibi bir çok yüzey görünümüne sahip doğal lifli çimento esaslı levhalar da üretilmeye başlanmıştır.

Kısaca "elyaf takviyeli çimento levha" olarak tanımlanabilecek Fibercement levhalar, içerik olarak doğal elyaf, mikronize edilmiş silika ve çimento ile hazırlanan hammaddenin özel bir makinada levhalar haline getirilmesi ve daha sonra otoklavlanması ile elde edilir.

Çevre Dostu Fibercement levhalar

Fibercement levhalar insan ve çevre dostu bir malzemedir. Yapısında hiçbir şekilde insan veya çevreye zararlı olabilecek bir madde bulundurmamaktadır. Zamanla ya da atmosfer şartlarına bağlı olarak çevreye herhangi bir şekilde gaz emisyonları yoktur.

Fibercement levhalar yapısındaki maddelerden dolayı çok uzun ömürlüdürler. Gerek çimento gerekse silika için öngörülmüş bir ömür söz konusu değildir. Levhalar üretimi esnasında zaten yüksek sıcaklık ve basınç altında pişirildiğinden en zorlu şartlara karşı son derece dayanıklı bir yapı kazanmaktadırlar.

Ultraviyole ışın etkisinden etkilenmeleri söz konusu değildir. Fibercement yapı levhaları (kireç çözücüler hariç) kimyasallara karşı çok iyi dayanım gösterirler. Özellikle alkalilere karşı son derece dayanıklıdırlar.

Sudan Etkilenmeyen Fibercement levhalar

Fibercement levhalar iklim koşullarından etkilenmezler. Uzama – kısalma miktarları benzer malzemelerden belirgin miktarda düşüktür.

Fibercement levhalar kesinlikle sudan ya da deniz suyundan etkilenmezler. Bu nedenle bu tarz sorunları olan binalarda mükemmel bir çözüm olarak kullanılabilirler. Kesinlikle suyu geçirmezler. Su emme oranları betonarme binalara oranla daha düşüktür.

Şüphesiz Fibercement levhalar esas itibarı ile tek başına bir izolasyon malzemesi değildir. Bununla birlikte son derece iyi sayılabilecek ısı ve ses izolasyon değerlerine sahiptir. Yüksek izolasyon değerine sahip malzemelerle beraber kullanıldıklarında çok iyi ısı ve ses izolasyonu elde edilebilmektedir.

A1 Sınıfı Yanmaz Fibercement levhalar

Fibercement levhalar yangına karşı tam dirençlidir. Uluslararası A1 yanmazlık belgesine sahiptir. Fibercement levhalar ile oluşturulan duvarların yangın dayanım testinde F120 olarak bilinen 120 dakika yangına dayanımı olduğu resmi olarak belgelenmiştir.

Fibercement levhaların yaklaşık yoğunluğu 1300 – 1400 kg/m ‘tür. Yani cephe kaplamada metrekare başına uygulanan modele göre yaklaşık 10 kilogram yük düşmektedir.

Cephe kaplamada ortalama 10 mm. kalınlığında fibercement kullanılmaktadır. Oysaki fibercement yerine sıva yapılsa idi yaklaşık 30-40 mm kalınlığında yapılması gerekmektedir. Ayrıca sıvanın özağırlığı 2000 kg/m ‘tür. Fibercement cephe kaplama sıvadan daha hafif olmaktadır. Sıvanmış binalarda ise deprem riski açısından ihmal edilebilecek eser bir ağırlık artışına yol açmaktadır. Sadece ısı izolasyonu amaçlı yapılan mantolama işleminde de 2 kat sıva yapılmakta ve sonuçta cepheye gelen yük fibercement kaplamadan daha fazla olmaktadır. Özetle fibercement kaplamada binalara deprem açısından ilave bir risk eklenmemektedir.

Fibercement levhalar her türlü su bazlı akrilik boya ile rahatlıkla ve istenirse birden fazla boyanabilmektedirler.

Fibercement levhaların emsal malzemelere kıyasla; uzama – kısalma katsayıları çok azdır. Doğru bir uygulama ile ek yerlerinde sorun yaşanmaz.

Fibercement levhalar 125 cm eninde, 250 – 280 ya da 300 cm boyunda üretilmektedirler. Desenli levhalar 8, 10 ve 12 mm kalınlığında, düz levhalar 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 ve 20 mm kalınlıktadırlar.

Fibercement levha her türlü yapıda iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak ve binanın hemen her detayında rahatlıkla kullanılabilir. Levhalar bütün olarak kullanılabildiği gibi istenilen ebatta şekillendirilerek ya da fugalı olarak da uygulanabilir. Fugalı levhalar farklı görünüm verecek şekilde muhtelif çizgi aralıklarında döşenir. En yaygın uygulama alanları şu şekilde sıralanabilir:

Fibercement levhalar Kullanım Alanları

 • Her türlü yapıda iç ve dış cephe kaplama malzemesi olarak,
 • Sandviç panel şeklinde ara bölme duvar elemanı olarak,
 • Fugalı levha olarak her türlü iç ve dış cephede dekoratif kaplama malzemesi olarak,
 • Asma tavan elemanı olarak (6 mm),
 • Çok katlı ön üretimli yapılarda ara kat döşeme malzemesi olarak (16 mm),
 • Çatı kaplama malzemelerinin altında destek elemanı olarak (OSB yerine),
 • Islak hacimlerde seramik altı malzemesi olarak,
 • Zemin betonu üzerinde döşeme malzemesi olarak (şap uygulamasına gerek kalmaz),
 • İç mekanlarda ahşap görünümü veren dekoratif kaplama elemanı olarak (lambri uygulaması),
 • Saçak altı ve alın kaplama malzemesi olarak,
 • Hazır kaplama elemanı olarak,
 • Reklam panolarında zemin malzemesi olarak,
 • Islak hacimlerde ara bölme elemanı olarak (PP lam kaplı şekilde),
 • Dış cephelerde kapı ve pencere kenarlarında söve olarak,
 • Fibercement siding uygulamalarında köşe elemanı olarak,
 • Muhtelif kaplama malzemeleri ile birlikte kompozit eleman olarak,
 • Muhtelif izolasyon malzemeleri ile birlikte sandviç panel olarak,
 • Bahçe duvalarında dekoratif yüzey elemanı olarak.

Düz Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha
Yapıların her türlü yüzey kaplamalarında kullanabilen, üstün özelliklere sahip selüloz lifi takviyeli çimento esaslı levhalardır.
Genel tanım olarak fibercement levha şeklinde adlandırılırlar. Düz Fibercement levhalar tamamen doğal maddelerden üretilmekte olup, çevre, doğa ve insan dostudur. Fibercement levhalar kullanılacakları yüzey detaylarına göre uygun aletlerle kolayca işlenebilir ve kolayca monte edilir.

Sedir Ağacı Ahşap Desenli Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

Sedir ağacı görünümlü yüzeyi ile ahşabın sıcak görüntüsüne sahip olduğundan ahşap görünümü istenen tüm yerlerde rahatlıkla kullanılabilirler. Kesinlikle çürüme yapmadığından rutubetli ortamlarda güvenle kullanılabilirler. Boyanabilme özelliği sebebiyle arzu edilen renklerde boyanarak farklı estetik görünümler kazandırılabilirler. Ahşaba zararlı olan hiç bir haşereden etkilenmediği gibi yapısında haşere barındırmaz.

Ceviz Ağacı Ahşap Desenli Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

Ceviz ağacı görünümlü yüzeyi ile ahşabın sıcak görüntüsüne sahip olup ahşap görünümü tercih edilen tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilirler. Sudan ve nemden etkilenmeme özelliğinden dolayı çürüme yapmadığından rutubetli ortamlarda güvenle kullanılabilirler. Yüzeye uygun ve tercih edilen her renge boyanabilir. Ahşaba zararlı olan hiç bir haşereden etkilenmediği gibi yapısında haşere barındırmaz.

Doğal Taş Desenli Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

Doğal taş desenli olarak üretilen levhaların mukavemet değeri oldukça yüksek olduğundan çarpma ve darbelere karşı dayanıklıdırlar. Hafif oldukları için alternatif taş malzemelere göre taşınmaları ve uygulamaları oldukça kolaydır. İstenilen ebatlarda kesim yapılarak benzer taş ölçülerine getirilebilirler ve her türlü su bazlı dış cephe boyası ile boyanabilirler.

Şaşırtmalı Tuğla Desenli Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

Tuğla görünümünün elde edilmek istenildiği dış cephe kaplamalarında tercih edilen Fibercement levhalardır. Yapısındaki hammaddeler ve otoklavlanmış olması nedeniyle atmosfer şartlarına çok dayanıklı olup, hayvansal atık ve kimyasal maddelerden etkilenmezler.

Örme Taş Desenli Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

Örme Taş görünümünün verilmek istendiği duvar kaplamalarında tercih edilen levhalardır. Yapısındaki hammaddeler ve otoklavlanmış olması nedeniyle atmosfer şartlarına çok dayanıklı olup, hayvansal atık ve kimyasal maddelerden etkilenmez

Karışık Taş Desenli Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

Farklı ölçülere sahip taş bloklarla örülmüş duvar görüntüsü elde edilmek istendiği yerlerde uygulanmak üzere üretilmiş taş desenli levhalardır. Tüm fibercement ürünlerinde olduğu gibi malzeme ve işçilikten önemli tasarruf sağladığı gibi, uygulama süresini de kısaltır.

Blok Taş (Terracotta) Desenli Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

1250x2500x12mm Düz Levhaların özel kesim tezgâhlarında işlenerek nihai haline getirildiği levhalardır. Küçük ve büyük ebatlı taş desenli olarak üretilen bu levhaların standart ölçüleri (92,5×195)-615×2460 ve (195×400)- 615×2460′ tır.

Ahşap Desenli Fugalı Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

Ahşap desenli fugalı levhalar, klasik, modern ve prefabrik gibi tüm yapı sektöründe, yapıların her türlü iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılan, otoklavda sertleştirilmiş sedir ağacı görünümüne sahip doğal lifli çimento esaslı levhalardır. Fugalı ve ahşap görünümlü yüzey istenen uygulamalarda ahşabın dezavantajlarını yaşamadan rahatlıkla kullanılmaktadır. Ahşap desenli olan ve ahşabın sıcak görünümüne sahip olan bu levhalar ahşaba göre pek çok üstün özelliklere sahiptir. Uygulama sonrasında ayrıca sıva gerektirmez. Kesinlikle çürüme yapmaması sebebiyle rutubetli ortamlarda güvenle kullanılabilirler. Boyanabilme özelliği sebebiyle arzu edilen renklerde boyanarak farklı estetik görünümler kazandırılabilirler. Ahşaba zararlı olan hiç bir haşereden etkilenmediği gibi yapısında haşere barındırmaz. Yanmazlık sınıfı en güvenilir sınıf olan (yanmaz) A1 sınıfı desenli levhalar, özellikle yoğun trafiğin olduğu, genel kullanım alanlarında, hastane, otel, tiyatro, sinema salonları, stat vs. yerlerde güvenle ahşap yerine kullanılmaktadır.ahşap desenli levhalar standart ebat ve fugalı özellikte seri olarak üretilmekle beraber, levhaların uygun aletlerle rahatça kesimi ile istenen ebat ve fugalarda da özel olarak yapılabilmektedir.

Doğal Taş Desenli Fugalı Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

Doğaltaş desenli fugalı levhalar, klasik, modern ve prefabrik gibi tüm yapı sektöründe, yapıların her türlü iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılan, otoklavda sertleştirilmiş doğaltaş görünümüne sahip doğal lifli çimento esaslı levhalardır. Fugalı ve doğaltaş görünümlü yüzey istenen uygulamalarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Doğaltaş desenli olan ve bu levhalar özellikle rahat işlenebilirliği, hafifliği, kolay montajı ve uygun maliyeti gibi pek çok üstün özelliklere sahiptir. Uygulama sonrasında ayrıca sıva; bakım vs. gerektirmez. Boyanabilme özelliği sebebiyle arzu edilen renklerde boyanarak farklı estetik görünümler kazandırılabilir. Yanmazlık sınıfı diğer tüm Fibercement levhalarda olduğu gibi (yanmaz) A1 sınıfıdır. doğaltaş desenli fugalı levhalar standart ebat ve fugalı özellikte seri olarak üretilmekle beraber, levhaların uygun aletlerle rahatça kesimi ile istenen ebat ve fugalarda da özel olarak yapılabilmektedir.

Düz Fugalı Fibercement levhalar

Desenli Fibercement Levha

Düz fugalı levhalar, klasik, modern ve prefabrik gibi tüm yapı sektöründe, yapıların her türlü iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılan, otoklavda sertleştirilmiş düz ve pürüzsüz bir yüzeye sahip doğal lifli çimento esaslı fugalı levhalardır. Düz ve pürüzsüz bir yüzey istene uygulamalarda fuga açılarak rahatlıkla kullanılmaktadır. Düz ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olan ve fuga açılan bu levhalar özellikle rahat işlenebilirliği, hafifliği, kolay montajı ve uygun maliyeti gibi pek çok üstün özelliklere sahiptir. Uygulama sonrasında ayrıca sıva; bakım vs. gerektirmez. Boyanabilme özelliği sebebiyle arzu edilen renklerde boyanarak farklı estetik görünümler kazandırılabilir. Yanmazlık sınıfı diğer tüm Fibercement levhalarda olduğu gibi (yanmaz) A1 sınıfıdır. düz fugalı levhalar standart ebat ve fugalı özellikte seri olarak üretilmekle beraber, levhaların uygun aletlerle rahatça kesimi ile istenen ebat ve fugalarda da özel olarak yapılabilmektedir.

Fugalı Fibercement levhalar Teknik Çizimleri

Desenli Fibercement Levha
Desenli Fibercement Levha
Desenli Fibercement Levha
Desenli Fibercement Levha
Desenli Fibercement Levha

TurkSiding (Fibercement Levha Siding) Levhalar

Desenli Fibercement Levha

Siding, kelime anlamı olarak balık pulu gibi üst üste bindirmeli uygulamaları ifade eden ve tüm dünyada kabul gören bir terimdir. HEKİM YAPI tarafından TURKSIDING markası ile üretilmekte olan plakalar içerdiği hammadde ve üretim tekniği olarak HEKİMBOARD levhalar ile birebir aynıdır. Fark sadece boyut ve uygulama şekli bakımından kendini gösterir.
Türkiye'nin En Sağlam ve En Hızlı Çelik Villalarını Yapan Firma: SerVilla Çelik Villa!
Satış Ofisi Adres:Şile Otoban Üzeri Kirazlıdere M. Kışla C. Havuz S. İlhanlar Plaza No: 20 / 8 Çekmeköy / İstanbul
Tel : +90 216 614 04 33 (pbx) GSM: +90 505 507 04 18 Mail: sermimar@sermimar.net